מתגעגעים לשמיניה?


לקישורים נוספים...

פרטי הסדרה

ראשי >פרטי הסדרה
השפעת הסדרה

מרגע עלייתה לשידור, הסדרה זכתה לקהל מעריצים רב וחברי השמיניה הפכו לכוכבי ילדים. סביב הסדרה נבנתה תעשייה שלמה של מוצרים ומופעים:

  • באוקטובר 2005 יצא לאור הספר "'השמיניה ותעלומת המסכה הבורמזית", שכתבו חמיצר (יוצר הסדרה) ועטרה אופק. ב2006 יצאו לאור שני ספרי המשך: "השמיניה בעקבות הקרדינל המוזהב" ו-"השמיניה ומזימת ליל הסמוראים". פירוט נוסף תחת הכותרת ספרי השמיניה.
  • במהלך יוני 2006 עלה שעשועון טריוויה בשם "השמינייה בגביע הכיתה המעופפת" בהנחיית חברי השמיניה וטל מוסרי.
  • חברי השמינייה (למעט הילי ילון) הוציאו מופע קיץ שרץ יחד עם עיר ערוץ הילדים. לקראת עליית העונה השלישית, נערכו מספר מופעים נוספים (בהשתתפותה של הילי).
  • שווקו גם מוצרים מיוחדים של "השמיניה": סדרת קלפים, עיתון מיוחד, חוברת לאיסוף מדבקות, תיקים מיוחדים, גלידות נסטלה של "השמיניה", קו ביגוד.
  • הסכמים על שיווק מוצרי השמיניה נחתמו עם החברות עלית ו-סופר פארם.
  • בסיום הסדרה, נערך ספיישל פרידה מיוחד בערוץ הילדים בהשתתפות כל כוכבי הסדרה (למעט הילי ילון, ששהתה בחו"ל).
פרטי הסדרה ועלילה

השמיניה הינה סדרת טלוויזיה ששודרה בשנים 2005-2007 בערוץ הילדים למנויי חברת הטלוויזיה בכבלים "HOT". היא כללה 3 עונות ו-165 פרקים וזכתה לרייטינג גבוה והערצה רחבה בקרב הילדים והנוער.

הסדרה נוצרה על ידי גיורא חמיצר, נגה תקשורת וטדי הפקות, ובוימה על ידי רובי דואניס. העלילה בסדרה היא סביב השמיניה, חבורת ילדים מחוננים המשתתפת בפרוייקט ממשלתי סודי לחקירת האנרגיה המוחית האנושית- גלי הלמדא. הדמויות הראשיות בסדרה הם התאומים איה וניני דביר בני ה-10, שהופכים לבני 15 ומצטרפים לפרוייקט.

עלילה

פרטי עלילה פרטי עלילה ("ספוילרים") מופיעים בהמשך.

העלילה המרכזית בסדרה היא פעילותם המשותפת של חברי השמיניה אל מול האתגרים והאויבים השונים שלהם, כאשר במקביל נחשפים היחסים והאהבות השונים בתוך הקבוצה. העלילה עצמה נפרשת על פני שנתיים (מהיום הראשון של כיתה ט' ועד היום הראשון של כיתה י"א).

כוכבי השמיניה
כוכבי השמיניה

עונה ראשונה

פרקים 1-60 (60 פרקים)

עמוס דביר, אבנר הלוי ורוברטו, שלושה מדענים, חוקרים את האנרגיה המוחית, המכונה בסדרה "גלי למדא". הם מתכננים לבצע ניסוי בהשתתפות שישה ילדים מחוננים. לאחר תקופת פיתוח, אבנר ועמוס מחליטים לדחות את הניסוי במספר שנים. רוברטו, מאוכזב מההחלטה, משתף פעולה באופן סודי עם לילי דביר, אשתו של עמוס, והשניים מבצעים את הניסוי המתוכנן בילדיהם של עמוס ולילי, מאיה ויונתן. הניסוי משתבש, ובמעבדה מתחולל פיצוץ עז. רוברטו נכנס לכלא למשך 6 שנים ולילי עוזבת את הארץ לאחר שהיא ועמוס מתגרשים. הסדרה מתחילה כעבור 7 שנים: עמוס גוסס ממחלת הסרטן, ולכן מחליט להאיץ את התבגרותם של ילדיו לגיל 15. הוא משתמש בהמצאתו- הטורבו טיים, כדי לבגר את ילדיו, שהופכים לאיה וניני בני ה-15. אבנר מקים פרויקט עבור ילדים מחוננים, ועמוס מבקש ממנו לצרף את איה וניני לפרויקט. הוא נוסע לטיפולים רפואיים בשוויץ, בעוד ילדיו מאמינים כי נפטר.

אבנר מייסד את פרויקט "השמיניה" ומגייס שמונה ילדים מחוננים בעלי גלי למדא, במטרה לחקור את פעילות הגלים. בנוסף לפתרון חידות והצלת המדינה ועצמם מגורמים עוינים, השמינייה מתנהלת כמו כל כיתה רגילה עם אהבות וחברויות: איה ואדם מתאהבים ממבט ראשון. גם ניני ורוני ומיקה ואבי הופכים לזוגות. בהמשך לילי, אימם של איה וניני, חוזרת במפתיע מחו"ל במטרה לגדל את ילדיה. במקביל, היא ורוברטו משתפים פעולה ועוקבים אחר הפרויקט במטרה לנקום בעמוס ואבנר.

מורה מחליף מצטרף לבית הספר- דדי והוא מתחיל לפתח קשר רומנטי עם דגנית, מחנכת הכיתה של השמיניה. במקביל, לילי מצליחה להשתלט על הפרויקט ומתכוונת להשתמש בשמינייה כ"בטריות" ולשאוב מהם את אנרגיית הלמדא. לילי מאיימת על השמיניה ובכך נכנסת לכלא ומאכזבת את שני ילדיה. איה וניני נדהמים לגלות כי אביהם בכלל בחיים והוא מי שעד עכשיו הם הכירו בתור המורה להיסטוריה – דדי. למרות הצלחת הפרויקט, מחליטים אבנר ודגנית לסיימו עקב סיכון התלמידים וחשיפת הפרויקט. התלמידים מפוזרים בזוגות ברחבי השכבה. דגנית ובנה בן בן עוברים לגור בבית משפחת דביר. העונה מסתיימת כשניני חוזר להיות יונתן ואילו איה עדיין מתלבטת לגבי גורלה.

עונה שנייה

פרקים 61-115 (55 פרקים)

העונה השנייה נפתחת במשפט מתוקשר של דדי ואבנר המועמדים לדין בטענה כי פרויקט השמינייה השתמש בילדים באופן לא חוקי. הם עומדים להפסיד במשפט אך עדותו של ראש הממשלה יאיר נועם (שהיה אחראי על הפרויקט) מזכה אותם. בהמשך, דדי, דגנית ואבנר מתחילים להפעיל פרויקט חדש, ומקבלים מהמדינה מצפה מיוחד ומשוכלל בו יעבדו שמונת הילדים. הגרסה הרשמית היא שהם יפתרו בעיות בשביל המדינה, הסיבה האמיתי להקמת המצפה היא לנצל את הלמדא שלהם. הפרויקט ממומן ומלווה באופן אישי ע"י ראש הממשלה ועוזרו האישי, מולי נועם.

ניני מחליט לחזור לגיל 15, ואילו איה מבקרת את אימה בכלא, ואף מחליטה לנסוע בעקבותיה ליוון. המטוס עליו היא נמצאת מתרסק בים וכי כל העדויות מראות כי איה הייתה על המטוס, למרות שלא נמצא שום גופה. במקביל, דגנית פוגשת ילדת רחוב יתומה בשם ניצן ומאמצת אותה לביתה. ניצן ישנה בחדר של איה ומתחילה לבלות עם החבורה. בהתחלה היא יוצאת עם דורי, אך בסוף מוצאת את עצמה עם אדם, לאחר שהוא מתגבר על מותה של איה. לאחר שמתגלה שיש גם לה גלי למדא, היא מצטרפת לפרויקט כדי למלא את מקומה של איה. באותו זמן איה עצמה מתגלה במדבר מבודד.

איה מתעמתת עם החוטף ומגלה כי זהו מולי נועם. מתברר כי הוא חבר בכת "סקורפיו", כת הרסנית שרוצה להפיץ רעיונותיה בעזרת גלי הלמדא ולהשתלט על העולם. הכת מנסה דרך איה לשאוב את האנרגיה המוחית ואף מאיימים לפגוע ברותם, אחותו של אדם. בהמשך הם חוטפים גם את דדי. במקביל, אל חייהן של נטשה ורוני נכנס מיליונר בן 19, דניאל האריס. הוא מתחיל לצאת עם רוני ולוקחת תחת חסותו את נטשה כאמנית מתחילה, אך הוא מתגלה כחבר ב"סקורפיו", וכמוהו גם לינה, בת דודתה של נטשה. לקראת סוף העונה מתברר כי גם לילי הייתה חברה ב"סקורפיו", אך היא מנסה להציל את איה ואת דדי, עד שגם היא נעצרת.

חברי הכת חוטפים את השמיניה ומביאים אותם למקדש בו מוחזקים איה, דדי ולילי. בסופו של דבר דדי יורה במולי וכל חברי הכת נעצרים ע"י המשטרה, למעט דניאל, שמצליח לברוח. חברי השמיניה, ובמיוחד אדם, המומים לגלות שאיה בחיים. איה חוזרת לביתה, אך היא שבורת לב ומרגישה שקשה לה להיות בסביבת חבריה. ניצן עוברת לגור עם רוני במקום אחותה אלי (שנוסעת ללונדון).

עונה שלישית

פרקים 116-165 (50 פרקים)

בתחילת העונה השלישית, השמיניה מצטרפת לארגון משטרתי סודי בשם "המועצה". איה מסרבת להצטרף לארגון, ומעדיפה לבלות את החופש הגדול בלעזור לדגנית ההרה ולקרוא ספרים. חברי השמיניה נחשפים לאלכס, אחותה של לילי, מפקדת המועצה ולסוכנים יואל (שעבד בעבר עם השמיניה במסווה של שוטר), עומרי ודפי. במקביל, אבי (הממונה להיות מפקד השמיניה) ומיקה נפרדים והוא עובר לגור עם חברו צ'כוב (שגם הוא חבר במועצה). רוני וניני שוב ביחד ואדם וניצן ממשיכים בקשר שלהם, למרות שאיה מאפילה על יחסיהם.

במקביל הרופא של דגנית, ד"ר יוליוס קלדרון, מעורר את חשדה של איה ובהמשך מתגלה שהוא היה הרופא של כל אמהות השמיניה כשהיו בהריון. הוא חובר אל דניאל ולינה (שברחה מהכלא) ויחד הם מנסים להשיג את גן הקריפטון, הגן ליצירת האדם המושלם פיזית, התלוי באנרגיית למדא. לאחר שדניאל מטריד את רוני ונטשה, המועצה סבורה שהצליחה להרוג אותו, אך למעשה הוא ירד למחתרת. בהמשך המועצה מתכננת למצוא את הקוד לגן הקריפטון ולשמור עליו. בעזרתה של לילי ולאחר שהם נשלחים למשימה בטורקיה, השמיניה משיגה את צופן הקוד ליצירת הגן, אך הוא נעלם. יואל מצהיר שיש בשורותיהם בוגד ומתחיל בסדרת חקירות, אך הוא מורעל ומת. רוני מואשמת ברצח, לאחר שמתברר שהיא היחידה שיכלה להרעיל אותו. לאחר מכן מתגלה (בפני הצופים) כי ניני הוחלף בדניאל, שהתחפש אליו. דניאל (במסווה של ניני) נותן עדויות שמפלילות את רוני ונטשה ושתיהן נעצרות. איה מתחילה לחשוד בדניאל ומבינה שהוא לא ניני. כשהיא ולילי עולות עליו הוא בורח וחוזר לעבוד עם יוליוס. במקביל, ניני מצליח לברוח אך יוליוס מאיים עליו שלא יגלה דבר, אחרת יהרוג את כל משפחתו.

אלכס מחליטה להעמיד את השמיניה כפיתיון חי על מנת ללכוד את דניאל, ולאור התנגדותם של עומרי ודפי, היא מפטרת אותם, מה משאפשר לעומרי להתאחד עם נטשה. המועצה מגלה ששותפו של דניאל הוא יוליוס, שהיה בעבר חבר במועצה. יאיר נועם חוזר במפתיע ולאחר שהוא מגלה שאלכס זממה להפיל אותו ואת שאר הסוכנים, הוא מסלק אותה מהמועצה. בצעד של ייאוש, אלכס חוברת לדניאל ויוליוס, שמגלה למועצה שאם לא יקבל את השמיניה ל-24 שעות, דגנית והעוברים ימותו בעקבות וירוס קטלני שהזריק לה כשהיה הרופא שלה. יאיר מזעיק לעזרה את לילי, ולאחר שהיא חוקרת את העבר של יוליוס, היא מגלה שהוא אביה הביולוגי של ניצן. ניצן מבינה שיש בדמה את הנוגדן לוירוס משום שהיא נושאת את דמו של מי שייצר אותו. היא מחליטה לעבור ניתוח כדי להציל את דגנית והעוברים. הניתוח הרפואי עובר בשלום ודגנית יולדת זוג תאומים. רגע לאחר הלידה, אלכס מתחזה לאחות ומצליחה לגנוב את התאומים, למרות האבטחה הכבדה שהציבה המועצה.

השמיניה נאלצת להיכנע לסחיטתם של דניאל ויוליוס וכל חבריה (למעט ניצן ואיה) נוסעים למעבדה שלהם, תוך כדי שדניאל רוצח את אלכס. יוליוס חושף בפניהם שיש להם גלי למדא משום שהוא הזריק להם את זה כשהיו עוברים. דניאל ויוליוס מתכננים להשתמש בתינוקות כמפעל לייצור קריפטון, אך כשדניאל מבין שהוא רוצה את הקריפטון רק לעצמו, הוא מסכים לשחרר אותם. בהמשך איה וניצן מגיעות למעבדה ודניאל מחבר גם אותן למשאבת למדא ותוך כדי יורה ביוליוס. כשהוא על ערש דווי, יוליוס מורה לתשיעייה שעליהם להשתמש בלמדא קלאוד (שימוש מתקדם בגלי הלמדא שלהם) כדי להרוג את דניאל והם מצליחים להרוג אותו. במקביל במועצה, אבנר משיב לדגנית ודדי את ילדיהם ואילו לילי מקבלת חנינה מיאיר. לאחר שהם משוחררים, כל הזוגות חוזרים להיות ביחד: אבי ומיקה, אדם ואיה, רוני וניני ודורי וניצן.

הפרק האחרון

בפרק האחרון, המועצה רוצה לשאוב את הלמדא מהשמיניה כדי ליצור צבא של קריפטון בלתי מנוצח. לילי מציעה לתשיעיה למחוק להם את הלמדא, אך המשמעות של כך היא שכל הזיכרון שלהם בשנתיים האחרונות (מרגע תחילת הסדרה) יימחק. לאחר לבטים קשים, הם מחליטים לבצע זאת כדי להיות משוחררים מהמועצה וכדי שגם ילדיהם של דדי ודגנית יהיו חופשיים. לאחר שכל הזוגות מבלים ערב רומנטי, דדי ואבנר מוחקים לכל התשיעייה את הזיכרון ואת הלמדא.

בבוקר לאחר המחיקה, רואים ברחוב את אבי וניצן עוברים ברחוב ולא מזהים אחד את השני. ניצן חוזרת לחיי הרחוב ואילו אבי חוזר לבאר שבע. בבית הספר, שאר חברי השמיניה לא מזהים אחד את השני. נטשה פוגשת בחור חדש, בזמן שעומרי ודפי עומדים מן הצד ומסתכלים עליה. בסצינה האחרונה, איה ואדם חולפים אחד על פני השני ומבטיהם מצטלבים.

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (74)
דין דין 100 (56)
רועיקי (26)
(15)
guyh (31)
עדידוש המלכה 554 (23)