מתגעגעים לשמיניה?


לקישורים נוספים...
סימנים מחשידים ורמזים לגבי החשודים ברצח של יואל.
 
ניצן
חשודה מספר 1
סימנים מחשידים – עוד לפני שהצטרפה לשמינייה ואחר כך ל"המועצה", ניצן הייתה למעשה פושעת. היא היחידה שיש לה תיק פלילי. בנוסף, מה קרה בכל הזמן הזה שניצן נעדרה אחרי הויכוח שלה עם השמינייה? אולי דניאל ויוליוס ניצלו את רגע המשבר שלה ושכנעו אותה לחזור למשימה כדי שתוכל לגנוב בשבילם את הנוסחא מהקוף? אולי הם שיחדו אותה במשהו? זה לא מחשיד שניצן חזרה וביקשה פתאום להצטרף למשימה ברגע האחרון?
מניע – ניצן מסוכסכת עם כל חברי השמינייה ויכול להיות שחיפשה נקמה. כמו כן, יואל יודע את כל האמת עליה ועל העבר שלה ואולי היא רצתה שיואל לא יגלה זאת לשמינייה.
למה לא? – אם ניצן עושה את זה בשביל יוליוס ודניאל, הם לא יכלו לדעת שיואל יחליט ברגע האחרון לשלוח אותה במקום רוני.
 
ניני דביר
חשוד מספר 2
סימנים מחשידים ומניע – ניני הוא למעשה החשוד העיקרי מבין חברי השמינייה. כל הרמזים מצביעים על כך שמדובר בניני שביצע את הרצח, או ליתר דיוק – בדניאל שמתחזה לניני. כזכור, לפני מספר פרקים דניאל הסיר את התחבושות – ומאז לא ראינו אותו ואת פרצופו החדש. יכול מאוד להיות שיוליוס השתיל פרצוף זהה לפרצוף של ניני לדניאל, ולאחר מכן דאג לחטוף את ניני ולשתול במקומו את דניאל – כשלאף אחד אין מושג שניני הוא למעשה דניאל.
שימו לב לכמה וכמה רמזים שמצביעים על כך שניני הוא למעשה דניאל בפרקים האחרונים – כשיואל חקר אותו, ניני לא זכר את הפגישה שלו בכלא עם אימא שלו, וגם אחרי החקירה, כשרוני אמרה לו משהו על אימא שלו, הוא לא הבין על מה היא מדברת. במסיבה, שהייתה כמה פרקים קודם לכן (ועל פי החשד – אז התבצע החילוף), המצלמה התמקדה כל הזמן בניני כשהוא מגרד את צווארו – ויש לו סיבה טובה, רק כמה שעות קודם לכן הוא הסיר את התחבושות וקיבל את הפרצוף של ניני. וגם אם ניני עושה את זה ממניעים אישיים שלו, ודניאל לא מתחזה לו, לניני עדיין היה מניע מספיק
טוב לרצוח את יואל – אל תשכחו את האזהרה של לילי בפגישה איתה בבית הכלא.
לניני היה הכי הרבה זמן עם הקוף לפני שהגיע ליואל – ובנוסף, אף אחד לא יכל לראות אותו, לעומת שאר השמינייה, כשהחזיקו בקוף – הם היו חשופים לעיניי כל.
והסימן שהכי מעלה חשד שבאמת מדובר בדניאל וניני האמיתי נחטף– לאיה הייתה הרגשה כל הפרק כי ניני בסכנה, הרגשה חזקה מאוד. ולמה? כי ניני למעשה חטוף במערה של יוליוס.
עוד מספר רמזים קטנים שמומלץ להיכנס ל – VOD ולשים לב טוב טוב אליהם - כשיואל סיפר לשמינייה על המשימה באיסטנבול לראשונה, שימו לב לפרצופים הזדוניים והחיוכים המשונים של ניני. ניני (דניאל, למעשה) שמח, הוא קלט שזו ההזדמנות שלו לגנוב את הקוף הלבן, זה הרגע שהוא חיכה לו. בנוסף, כשיואל הסביר לדורי באותו הפרק על הרעל שהביא לו והזהיר שישים רק טיפה אחת על העכביש כי הרעל מסוכן – מי במקרה ישב ליד דורי והקשיב לכל? שימו לב טוב – זה לא פחות מניני.
למה לא? – כי אולי דניאל הצליח ללבוש את הפרצוף של ניני, אבל איך הוא מדבר בקול שלו? בנוסף, אולי נתנו לנו רמזים חזקים על ניני, כדי שהוא יהיה האופציה הברורה ביותר – ולמעשה זו הטעייה מכוונת של גיורא חמיצר?
ורמז בונוס מיוחד – ידידיה ויטל התראיין לאתר "הבועה" לפני עליית העונה השלישית, ובראיון גילה ורמז כי בעונה השלישית נגלה צד אפל אצל ניני. האם עכשיו אנחנו מבינים סוף סוף במה מדובר?
 
רוני מלכי
חשודה מספר 3
סימנים מחשידים – הסימן המחשיד העיקרי כנגד רוני, הוא העובדה שדורי מתעקש שראה אותה באיסטנבול. למרות שהיא מכחישה בכל תוקף, יכול להיות שהיא כן הייתה שם – והיא זו שגנבה את הנוסחא מהקוף ורצחה את יואל (בכל זאת, היא גם עלתה לחדר העליון כשהייתה בספריה והיה לה הזדמנות לשים את העכבישים בקוף). תשימו לב גם שבחקירה של יואל, רוני טוענת שבזמן שהייתה בארץ, היא הייתה לבדה, בביתה, ואיש לא ראה אותה כל הזמן הזה. האליבי הכי פחות משכנע שיש.
מניע – אולי דניאל סוחט אותה, מאיים עליה והוא זה שהכריח אותה לבצע את גניבת הנוסחא מהקוף וכמו כן להרוג את יואל. כולנו יודעים עד כמה רוני מפחדת מדניאל ומהאיומים שלו.
למה לא? – יכול להיות שדורי הוא הרוצח, והוא בחר להסיט את האשמה ממנו אל רוני בכך שיטען שראה אותה באיסטנבול, כשבעצם לרוני אין שום קשר למשימה הזאת.
 
אדם הלוי
חשוד מספר 4
סימנים מחשידים – כשהקוף עבר מיד ליד, לאדם היה דיי זמן עם הקוף לפני שזרק אותו אל ניני. כמו כן, במהלך הפרק האחרון אדם אמר שהוא רוצה להרוג את יואל ואם יכל היה עושה זאת.
מניע – אדם רצה לנקום ביואל על כך שהכניס את אבא שלו לכלא ללא סיבה מוצדקת בעונה הראשונה, אדם חיפש נקמה – ולכן הוא רצח את יואל.
למה לא? – כרגע אין סיבה הנראית לעין ללמה אדם לא יכלה לעשות את זה.
 
נשטה סגוביה
חשודה מספר 5
סימנים מחשידים – נטשה פגשה את לינה בכלא, ולינה יכלה לשכנע אותה אז לעשות זאת. כמו כן, במהלך החקירה שלה בפרק הקודם נטשה הורידה את הסוודר – מה שיכול להצביע על לחץ, על סימנים לזה שהיא משקרת. נטשה דאגה להאשים כל הזמן את ניצן כדי שכולם יחשדו בניצן ולא בה. בנוסף, לפני שיצאו למשימה, דורי הסביר לנטשה בדיוק איך להשתמש בכלי הנשק של העכבישים כך שנטשה יכלה להוסיף אחר כך עכביש נוסף לקופסא וגם לשים את העכבישים בקוף.
מניע – לינה שיכנעה את נטשה לעזור לה. נטשה היא היחידה שבקשר עם לינה, היא גם נפגשה עם לינה ממושכות בכלא ויכול להיות שהיא משתפת איתה פעולה.
למה לא? – אחרי שאיימה עליה באקדח ואחרי מה שעשתה לה, לא סביר שנטשה תסכים לעזור לה – ולא משנה תמורת איזה מחיר וכמה היא תנסה לשכנע אותה.
 
דורי
חשוד מספר 6
סימנים מחשידים – דורי היה האחראי הראשי על העכבישים, הוא זה ששם את העכביש בתוך הקופסא ובסופו של דבר, לתדהמת כולם, היו שני עכבישים בתוך הקופסא ולא אחד. מי עוד יכל לשים עכביש נוסף חוץ ממנו? בנוסף, דורי מתעקש שראה את רוני בשוק – הוא מנסה להפליל אותה, מנסה להסיט את האשמה אליה. סימן אחרון – הקול של דורי היה נורא שונה (ומשונה!) בחקירה שיואל עשה לו.
מניע – יכול להיות שלדורי יש מניע נסתר שעדיין איננו יודעים עליו.
למה לא? – דורי היה נראה ממש שבור ולחוץ בחקירה של יואל, הוא לא הבין מאיפה ההאשמות האלו ובאמת נראה חף מפשע. לדורי לא היה זמן להתעסק עם הפוסטר שבקוף מכיוון שהוא סך הכל העביר את הקוף מהידיים של נטשה לידיים של אבי – הוא לא היה עם הקוף זמן ממושך, כמו, למשל, ניני.
 
מיקה שקד
חשודה מספר 7
סימנים מחשידים – שימו לב למבט של מיקה בסוף הפרק כשאלכס, דפי ועמרי נכנסים לספריה. כמו כן, מיקה היא זו שהוציאה את הקוף מהכספת בזמן שהבנות האחרות היו בחדר השני, היה לה מספיק זמן לגנוב את הנוסחא.
מניע – מיקה מההתחלה לא הייתה מרוצה מהקשר של אבי וצ'כוב ואולי היא חשבה שאחרי שהמשימה תיכשל, אבי יודח, תהיה טלטלה במועצה, השמינייה תעזוב את הארגון והיא תוכל לחזור לחיים הרגועים לצד אבי, בלי צ'כוב ובלי המועצה.
למה לא? – כרגע אין סיבה הנראית לעין ללמה מיקה לא יכלה לעשות את זה.
 
אבי מוסקוביץ'
חשוד מספר 8 
סימנים מחשידים – אבי יכל לתכנן את כל המשימה כך שהוא יוכל לגנוב את הפוסטר וגם לגרום לכולם להיראות אשמים. כמו כן, אבי הוא הכי לא חשוד והכי לא צפוי – וכמו תמיד בסדרות טלוויזיה, הזה שהכי פחות חושדים בו מתגלה כרוצח. בנוסף, בשיחה שחברי השמינייה גילו כי הקוף עדיין נמצא בספריה, כולם היו המומים חוץ מאבי שחייך בזדוניות.
מניע – יכול להיות שאבי משתף פעולה אפילו עם אלכס, שעומדת מאחורי המשימה הזו (בכל זאת, למי שיש הכי אינטרס להרוג את יואל זו אלכס, כדי לקבל את תפקיד המפקדת בחזרה). בנוסף, שימו לב כמה אבי היה שקט כשחברי השמינייה התקוטטו הפרק על מי רצח את יואל – הוא היחידי שלא דיבר בכלל. ומניע אחרון – יואל רצה לפטר את דפי וניסה למנוע את אהבתם, ולכן לאבי היה אינטרס להיפטר ממנו.
למה לא? – אבי תמיד היה הכי נאמן ל"המועצה" מבין כל חברי השמינייה – תמיד השתדל לרצות את כולם והתייחס יפה אפילו אל יואל.
 
איה דביר
חשודה מספר 9
 אין רמזים למה היא חשודה.
הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (73)
דין דין 100 (55)
רועיקי (25)
(14)
guyh (30)
עדידוש המלכה 554 (22)