מתגעגעים לשמיניה?


לקישורים נוספים...
ניני (יונתן) דביר (ידידיה ויטל)
הפך בתחילת הסדרה מיונתן בן ה-10 לנער בן 15. מומחה למשחק השחמט וידוע בחשיבה אסטרטגית מפותחת, אך עם זאת, הוא ילד תמים ורגיש. בהתחלה, כשהצטרף לכיתה ולפרויקט השמיניה, היה קצת חסר ביטחון אך עם הזמן התחבר לשאר הקבוצה והתחיל לנהל מערכת יחסים רומנטית עם רוני, שנמשכת לסירוגין לאורך כל הסדרה. בהתחלה היה לו קשה לקבל בחזרה את אימו, שחזרה הביתה לאחר היעדרות של שנים ארוכות, אבל נקשר אליה מחדש. בסוף העונה הראשונה דדי אביו מחליט שעל ניני ואיה לחזור להיות ילדים בני 10. איה מסרבת, אך ניני חוזר להיות יונתן (אם כי בתחילת העונה השנייה הוא מחליט להתבגר בחזרה). הקשר בינו ובין איה חזק מאוד, ואף טלפתי במקצת: כשאיה נחטפה במדבר, ניני הצליח להרגיש את התחושות העוברות עליה.
איה (מאיה) דביר (הילי ילון)
התבגרה בין לילה לנערה בת 15. היא בעלת זיכרון פנומנלי ואוהבת מאוד לקרוא ספרים. כשהיא מגיעה לכיתה החדשה, היא מתאהבת באדם והם מתחילים לצאת. כשאימה חזרה באופן מפתיע לחייה, היא שמחה מאוד לקבל אותה ואף שמרה איתה על קשר גם לאחר שגילתה על פשעיה. מצד שני, ביחסיה עם אביה דדי/עמוס עולים מתחים שונים (בשל התנגדותו לקשר שלה עם אימה, ליחסים שלה עם אדם ולכך שהיא בוחרת שלא לחזור להיות ילדה בת 10 אלא להישאר בגילה). בתחילת העונה השנייה היא נחטפה על ידי הארגון "סקורפיו" ונאלצה לחיות בתנאים קשים ואף לאכול חרקים. לבסוף, היא הצליחה להיחלץ ולחזור הביתה, רק כדי לגלות שאדם המשיך הלאה עם ניצן. מאז היא החליטה להתרחק מעט מהחבורה והעדיפה להישאר בחיק משפחתה. לכן היא גם הייתה היחידה שלא הצטרפה לארגון המועצה, אך מדי פעם סייעה לחבורה. היא ממשיכה לאהוב את אדם ובסופו של דבר הם מתאחדים בשנית.
אדם הלוי (מיכאל אלוני)
בנו של אבנר (מנהל פרויקט השמיניה) ומומחה לשפות. עוד בילדותו כשטייל עם אביו בארצות שונות, גילה יכולת מדהימה ללמוד את שפת המקום. אדם הוא ספורטאי בטוח בעצמו ושובר-לבבות (במשך כל הסדרה הוא ניהל קשר רומנטי עם נטשה, איה, ניצן ומיקה). בהתחלת הסדרה הוא היה שחצן (מה שגרם למתיחות בינו לבין ניני), אך עם הזמן הוא נפתח יותר לשאר החברים. הוא ואיה התאהבו וניהלו מערכת יחסים, שנקטעה בשל חטיפתה למדבר. אדם היה שבור וחשב שהיא מתה, אך בסופו של דבר הצליח להמשיך הלאה והתחיל לצאת עם ניצן. כשאיה התגלתה בחיים, הוא עמד במצב לא קל ובסופו של דבר בחר להישאר עם ניצן. עם זאת, הוא עדיין המשיך לאהוב את איה, מה שגרם למתיחות בקשר בינו ובין ניצן. בסופו של דבר הוא ואיה חוזרים אחד לשני.
נטשה סגוביה (עדי הימלבלוי)
ילידת רוסיה, מוכשרת בתחום האמנות והציור. בגיל 7 סייעה למשטרה בציור קלסתרון של שודדי בנק שהביא לתפיסתם. היא בחורה רגישה במיוחד, אשר מתקשה לנהל אהבה נורמאלית: בתחילת הסדרה היא עדיין מאוהבת באדם (איתו יצאה בעבר) והם חוזרים לצאת ביחד לתקופה קצרה. בהמשך היא מתקרבת לדורי (המאוהב בה) אך היא מעדיפה להישאר לבד. בעונה השנייה היא מקבלת סטודיו משלה ואף זוכה להציג בתערוכה את ציוריה, לאחר שמקבלת סיוע ממיליונר צעיר בשם דניאל. הוא מנסה להתחיל איתה והיא נקלעת למשולש רומנטי כשהיא מפריע לקשר שלו עם רוני, חברתה הטובה ביותר. בעונה השלישית היא מתאהבת בעומרי, סוכן המועצה, אף הוא אינו נענה לחיזוריה. בסופו של דבר הוא מתאהב בה והם הופכים לזוג.
רוני מלכי (דון לני-גבאי)
מומחית למתמטיקה. אהובה מאוד בקרב חבריה והיא חברתה הטובה ביותר של נטשה. הוריה נמצאים בחו"ל ולכן היא מתגוררת עם אחותה אלינור. בתחילת הסדרה היא יוצאת עם חייל בשם אילן (לאחר שהיא משקרת לו לגבי גילה), אך כשהוא מגלה את האמת הם נפרדים. היא וניני מתחילים לצאת ביחד ומתאהבים אחד בשני. הקשר בניהם מסתיים כשניני מחליט לחזור להיות בן 10. בהמשך היא מתחילה לצאת עם דניאל, אך כשהיא מגלה שהוא מחזר גם אחרי נטשה, היא זורקת אותו וחוזרת אל ניני. בעונה השלישית היא מתגוררת עם ניצן (אחרי שאחותה נוסעת ללונדון). היא נאלצת להתמודד שוב עם דניאל, שמאמץ את זהותו של ניני ומפליל אותה ברצח של יואל, סוכן המועצה. לאחר שהיא משתחררת מהמעצר, היא מתקשה בהתחלה לחזור אל ניני ומחליטה לנסוע ללונדון כדי לחיות עם אחותה ולהתנתק מכל מה שעבר עליה. בסופו של דבר היא מחליטה להישאר וחוזרת אל ניני.
אבי מוסקוביץ' (אבי קורניק)
מומחה למחשבים. הגיע לתל אביב מבאר שבע והתגורר אצל מיקה. שניהם התחברו במהרה והפכו בהמשך לזוג. עם זאת ההבדל הסוציו- אקונומי גרם לא אחת למתחים וריבים בניהם. בתחילת העונה השלישית הם נפרדו והוא עבר לגור אצל חברו צ'כוב. כשהצטרפו למועצה, הוא מונה להיות המפקד, מה שיצר לפעמים מתחים עם חבריו, ובמיוחד עם מיקה. הוא התאהב בדפי, סוכנת המועצה הממונה עליהם, שלאחר מאמצים ממושכים מצידו, נענתה לחיזוריו. בסופו של דבר הוא הבין שהוא מאוהב במיקה ועזב את דפי.
מיקה שקד (שירה וילנסקי)
בת עשירים שנונה ומרדנית המומחית למוזיקה ומנגנת בפסנתר. כשהייתה בת 10 כבר הופיעה עם התזמורת הפילהרמונית בהיכל התרבות (אם כי בניגוד לרצונה). בתחילת הסדרה אבי עובר לגור אצלה בבית, ולמרות ההבדלים בניהם באופי ובאורח החיים, הם מנהלים מערכת יחסים רומנטית המסתיימת בתחילת העונה השלישית. היא ממשיכה לאהוב אותו עד שלבסוף הם חוזרים להיות ביחד.
דורי פינגולד (דני לשמן)
טכנאי ומומחה אלקטרוניקה החולה בסוכרת. דורי נחשב לרגיש ולחנון ומעולם לא חווה מערכת יחסים אמיתית. הוא מתאהב בנטשה ובהמשך בניצן, אך שתיהן מעדיפות את אדם על פניו. בסוף הסדרה הוא מבין שהוא מאוהב בניצן והם חוזרים להיות זוג. הוא חברו הטוב ביותר של ניני.
ניצן רומבר/ברגר (לימור אטיאס)
מומחית לאומנויות לחימה. ניצן היא ילדה מאומצת שעברה מספר משפחות אומנות ובתי מחסה,עד שהתדרדרה לחיי פשע. היא מצטרפת לסדרה בעונה השנייה ודגנית מחליטה לקחת אותה תחת חסותה. היא משתלבת מחדש במערכת החינוך ועוברת לגור בחדרה של איה (הנחשבת למתה באותה תקופה). בהתחלה היא יוצאת עם דורי ובהמשך מתאהבת באדם, שמציע לצרף אותה לפרויקט השמיניה (אחרי שמתברר שגם לה יש גלי למדא) במקומה של איה. כשאיה חוזרת, ניצן עוברת לגור אצל רוני. ניצן מרגישה שנוכחותה של איה מאיימת על הקשר שלה עם אדם והיא נשארת איתו, גם אחרי שהיא מגלה שהוא עדיין אוהב את איה. היא מנסה כל הזמן למצוא את הוריה הביולוגיים ולבסוף מתברר שהיא בתם של יוליוס ואלמה (סוכנת מועצה לשעבר, שנפטרה בלידתה). בסופו של דבר היא משלימה עם אביה ועם איה ואף חוזרת לזרועותיו של דורי.

דמויות משניות

 • דדי (עמוס) דביר (טל מוסרי): אביהם המדען של איה וניני. הוא יצר את ה"טורבו טיים" ואת ניסוי גלי ה"למדא" יחד עם אבנר ורוברטו. לאחר שחלה בסרטן, נאלץ להשתמש בעצמו במכונה והפך להיות צעיר יותר. הוא חזר מחדש לחייו של ילדיו כמורה להיסטוריה ותוך כדי התאהב בעמיתתו לעבודה, דגנית. לאורך השנים היה לו קשה לסלוח לאשתו לשעבר לילי על כך שבגדה בו וברחה, ולכן התנגד לקשר שלה עם ילדיהם. הוא ודגנית עוברים לגור ביחד ובסוף הסדרה נולדים להם זוג תאומים, תמר וירון.
 • דגנית דרור (אדית חצור): מורתם הנאמנה והאכפתית של השמיניה, שתורמת לניסוי גלי ה"למדא". היא מתאהבת בדדי ועוברת יחד עם בנה בן בן לביתו. בעונה השנייה היא מסייעת לפרויקט החדש של השמיניה, למרות שבהתחלה היא מתנגדת לכך, ולוקחת תחת חסותה את ניצן. את כל העונה השלישית היא מבלה בבית, כיוון שהיא בשלבי היריון מתקדם.
 • לילי (ליליאן) דביר (ליאת ביין): אמם המסורה והתככנית של איה וניני. חוזרת לחייהם במפתיע בתחילת הסדרה, אך משתפת פעולה עם רוברטו במטרה לנקום בעמוס ואבנר. בסוף העונה הראשונה היא מתעמתת עם דדי ונשלחת למאסר. עם זאת, היא שומרת על קשר קרוב עם איה, עד שהיא מצליחה לברוח מהכלא. היא מצטרפת מחדש לארגון "סקורפיו". כשהיא מגלה שהם חטפו את איה, היא עוזרת לשחרר אותה. בהמשך היא מסייעת לאחותה אלכס, מפקדת המועצה, לגלות פרטים על פעילותו של יוליוס, בתמורה למפגשים עם ילדיה. בסוף הסדרה היא מקבלת חנינה, שוכרת דירה משלה ומתחילה ללמד צרפתית.
 • אבנר הלוי (דור צויגנבום): אביהם של אדם ורותם. מקים את פרויקט השמיניה תוך כדי שיתוף פעולה עם ממשלת ישראל. בהמשך מצטרף למועצה כדי לסייע להם עם מחקר פעילות הלמדא של השמיניה. לאחר שאשתו ירדנה עוזבת אותו, הוא מנהל מערכת יחסים קצרה עם אלכס. לאורך הסדרה מתגלים חילוקי דעות בינו לבין דדי לגבי דרך הטיפול בשמיניה ובגלי הלמדא, אך הם נשארים חברים טובים.
 • בן-בן דרור (תובל שפיר): בנה של דגנית. הוא ורותם יוצאים לגלות מה קרה לחבריהם הטובים מאיה ויונתן, עד שהם מגלים שהם הפכו לאיה וניני. בעונה השלישית הוא לומד קראטה אצל דפי, ומתאהב בדריה.
 • רותם הלוי (מאיה קורן): אחותו של אדם ובתו של אבנר. היא ילדה סקרנית, שנוהגת לחשוד באנשים. בעונה השנייה היא מהופנטת על ידי חברי "סקורפיו" לביצוע משימות זדוניות.
 • דניאל האריס (תום אבני) (עונות 2-3): מיליונר בן 19 החי באמריקה. מנהל מוזיאון וירטואלי ומחזר אחרי נטשה ורוני. מתגלה בסוף העונה השנייה כחבר בארגון "סקורפיו". בעונה השלישית הוא חוזר לנקום ברוני ונטשה ומתחיל לשתף פעולה עם יוליוס במטרה להשיג את גן הקריפטון ולהפוך לבלתי מנוצח. הוא מעביר את רוני ונטשה מסכת ייסורים, שבשיאן הוא מאמץ את זהותו של ניני ומפליל את שתיהן ברצח יואל. בסוף הסדרה חברי השמינייה מצליחים להרוג אותו.
 • יואל שוורץ (קובי מחט): בעונה הראשונה והשנייה משמש כשוטר. בעונה השלישית מתגלה כסוכן במועצה העובד בדרך שונה מכולם. נרצח במפתיע בעונה השלישית על ידי דניאל.
 • אלכס (דפנה שפיגלמן) (עונה 3): ראש המועצה. היא ואחותה לילי מנהלות מערכת יחסים מתוחה, משום שבעבר אלכס יצאה עם דדי, עד שהוא עזב אותה לטובת לילי. לאחר מותו של יואל היא מקבלת את הפיקוד על השמיניה עד שיאיר נועם, לשעבר ראש הממשלה, מגרש אותה מהמועצה. בצעד של ייאוש היא חוברת ליוליוס וחוטפת את התינוקות של דדי ודגנית לאחר לידתם. בסופו של דבר נרצחת על ידי דניאל.
 • דפי (מירב פלדמן) (עונה 3): מצטרפת לסדרה בתור מדריכת הקראטה של בן בן, אך מתגלה כסוכנת המועצה. לאחר שאבי מחזר אחריה באופן נמרץ, היא נענית לו והם יוצאים ביחד. לאחר שאלכס מגורשת מהמועצה, היא מקבלת לידיה את הפיקוד.
 • עומרי אלפסי (זוהר ליבה) (עונה 3): סוכן המועצה, אשר מתחבב במיוחד על-ידי נטשה. בהתחלה הוא לא נענה לחיזוריה, מכיוון שחברתו לשעבר נרצחה במסגרת עבודתה במועצה. לאחר שאלכס מגרשת אותו מהמועצה בשל חילוקי דעות בניהם, הוא יוצא עם נטשה.
 • אלי (אלינור) מלכי (אביטל אברג'יל): אחותה של רוני. אלי עובדת כפיזיותרפיסטית של דורון שקד, ומאוחר יותר מופיעה בתוכנית הספורט שהוא משדר בטלוויזיה. בהמשך היא יוצאת עם אילן ואף עוברת לגור עימו בלונדון. לאחר שרוני נעצרת בגין רצח יואל, אלי חוזרת לארץ ומנסה לקחת את רוני לגור איתה, אך רוני מתחרטת ברגע האחרון.
 • יאיר נועם (אריה צ'רנר): מלווה את פרויקט השמיניה יחד עם אבנר. בעונה הראשונה משמש כשר בלי תיק בממשלת ישראל ובעונה השנייה מתמנה לראש ממשלת ישראל. בעונה השלישית הופקד עליו לטפל במועצה לאחר מותו של יואל.
 • רוחל'ה קשתי-נועם (מיקי קם) (עונות 1-2): מנהלת ביה"ס השנואה, שאוהבת רק קקטוסים. בעונה הראשונה מציבה מכשולים לשמיניה ומנסה לסכל את פעילותם. בעונה השנייה היא אשתו של יאיר ומנסה לחפש תהילה ופרסום.
 • אילן הרמן (לירון לב) (עונות 1-2): בן זוגה של רוני בתחילת הסדרה, ובהמשך יוצא עם אחותה. לאחר שזכה בתכנית מציאות המקבילה לכוכב נולד, הוא מנסה את דרכו כזמר מתחיל ואף נעזר בדניאל.
 • ד"ר יוליוס ברגר/קלדרון (עמי ויינברג) (עונה 3): הרופא של דגנית המתגלה כמדען וחבר לשעבר בארגון המועצה. הוא מנסה לפתח את גן הקריפטון ולנקום בארגון. לקראת סוף הסדרה מתגלה שהוא הסיבה להימצאות גלי הלמדא במוחם של השמיניה (לאחר שהיה הרופא של האימהות שלהם). בהמשך הוא מתגלה כאביה הביולוגי של ניצן. למרות שהוא משתף פעולה עם דניאל ואף חוטף את חברי השמיניה, הוא מסייע להם להרוג אותו. בסופו של דבר דניאל יורה בו למוות.
 • לינה (אוולין קפלון) (עונות 2-3): בת דודתה של נטשה. עלתה מרוסיה ועזבה את לימודיה. מתגלה כחברה של דניאל וכחברה בארגון "סקורפיו". נרצחה בעונה השלישית על ידי יוליוס, לאחר שלא נענתה לחיזוריו.
 • רוברטו (רוברטו פולק) (עונה 1): מדען ופושע שברח מהכלא. שותפם לשעבר של אבנר ועמוס. בסוף חוזר לדרך הישר ועוזר לדדי להבריא ממחלת הסרטן.
 • תמר זהבי (מיכל ינאי): הפסיכולוגית של השמינייה, משפחת דביר והמועצה. אחותה של יעל (אסיה).
 • פזית (שירה קצנלבוגן) (עונות 2-3): בלשית במשטרה שעבדה בתור סוכנת בספריה ובמוזאון. מאוהבת באדם.
 • דריה (סמדר חייט) (עונה 3): חברתה הטובה של רותם. בהמשך מתחילה לצאת עם בן בן.
 • צ'כוב (יובל אברמוביץ') (עונות 2-3): בעונה השנייה מופיע כחברו של אבי ומי שלימד אותו מחשבים. בעונה השלישית מצטרף למועצה ואבי עובר לגור איתו.
 • מולי נועם (גולן אזולאי) (עונה 2): אחיינו של יאיר נועם ומזכיר לשכתו. חבר בכת ה"סקורפיו".
 • יעל ("אסיה") זהבי (הילה סורז'ון-פישר) (עונה 1): השמרטפית והשומרת של איה וניני. נרצחת על-ידי לילי.
 • דורון שקד (דן תורג'מן) (עונה 1) אביה של מיקה ובעלה של ליאורה. מגיש ספורט פופולארי.
 • ליאורה שקד (דליה שימקו) (עונה 1): אמה של מיקה ואשתו של דורון. אשת עסקים עשירה ומצליחה.
 • עורך דין חלבי (יניב פולישוק): עורך דינם לשעבר של ליאורה שקד ודדי דביר.
 • "העוזר" (משה פרסטר) (עונות 1-2): עוזרו הכנוע של רוברטו.


הוספת תגובה

חשבון משתמש
שלום אורח/ת

התחבר | משתמש חדש

חברים

המלך פאר (73)
דין דין 100 (55)
רועיקי (25)
(14)
guyh (30)
עדידוש המלכה 554 (22)